5 טיפים לבחירת חיפוי קירות

      אין תגובות על 5 טיפים לבחירת חיפוי קירות

חיפוי קירות הפכו במרוצת השנים לפתרון קלאסי שיש לו יתרונות רבים. חיפוי קיר נחשב לבחירה איכותית בכמה דרגות מעל כל מענה עיצובי אחר לקיר, הוא מעניק לקיר מראה מרשים וייחודי ויחד עם זאת, הוא מספק לקיר תמיכה, עמידות וחוזק. יש היום מגוון שלם של חיפויי קיר שמגיעים במרקמים ובגוונים שונים ובהתאם לזאת גם העלויות שונות מחיפוי לחיפוי. ניתן לעשות היום חיפוי לקיר שנמצא בפנים הבית וגם לקיר שנמצא מחוץ לבית. חיפוי קירות מודרני הינו המשך ישיר לאופנה הקלאסית ומותר לומר גם המיושנת, של הדבקת טפט. אך בימינו, הרעיון של כיסוי עבור הקיר חוזר בתצורה מודרנית ומקורית, בעיצובים מסעירים ומרשימים שמשנים את כל האופי של החלל. חיפוי שמיועד לקירות הוא פיתוח עדכני ויעיל שמביא עמו מגוון רחב של עיצובים.  

בחירה נכונה לחיפוי קיר
כל חיפוי עשוי מחומר שונה, מדרגת עובי אחרת ויגיע בגוון שונה ובמנעד של טקסטורות. יש חיפוי מאבן טבעית, מקרמיקה, מאריחים של בטון, מבריקים, מעץ ועוד. חיפוי קיר הוא הטון העיצובי שמשליך על כל שאר האספקטים העיצוביים, אבל כיצד נבחר בחיפוי המתאים? להלן חמישה טיפים:

 1. תנאי החלל הפנימי
  בבואכם לבחור חיפוי קיר למשרד או לבית, חשוב להכיר ולהתחשב בכל התנאים הקיימים בסביבה, כמו: רמת הלחות בחלל והחומר ממנו בנוי הקיר. קיר גבס לדוגמה לא יצליח לשאת חיפוי במשקל שיתאים לקיר שבנוי מבטון ויש לתת לכך את הדעת.
 2. תנאי חלל חוץ
  חיפוי קיר שמיועד לחוץ הבית, הגינה או המרפסת חייב להיות חזק מספיק לכל התנאים ששוררים בחוץ, כדי שיצליח לעמוד בתנאים של – חום קיצוני, קור ורטיבות ויחזיק מעמד לאורך זמן.
 3. צביון החלל
  בכל בחירה של חיפוי לקיר יש להתחשב גם בגודל ובגוונים השולטים בחלל. יש להחליט מה הסגנון העיצובי של החלל, האם הסגנון הוא כפרי או אולי מודרני בשילוב טכנולוגי, כל זה יספק לכם הכוונה מדויקת יותר לחיפוי קיר.
 4. סוג החלל
  סוג החלל הוא תנאי מהותי. חלל מטבח שונה בתכלית מחלל של חדר ילדים, שכן במטבח יש תנאים סביבתיים שונים שמאלצים אותנו לבחור בסוגי חיפויים שמתאימים לחלל שמייצר אדים ולחות, בעוד חלל חדר הילדים לא ידרוש את אותה ההתייחסות. אותו הדבר תקף גם בחללים של חדר אמבטיה, חדר כביסה וכדומה.
 5. התייעצו עם איש מקצוע
  כל עבודה של חיפוי קיר דורשת זמן ועלויות ולכן בחירה שגויה של חיפוי עלולה לעלות לכם ביוקר. חשוב בכל בחירה של חיפוי קירות, לרבות אם מדובר בחיפוי מחוץ לבית או חיפוי קיר בחללים שיש בהם תנאים שונים שיש להתחשב בהם,  להתייעץ עם איש מקצוע שיכול לסייע לכם לבצע את הבחירה הראויה, האיכותית והמרשימה ביותר.

מרחבי הרשת:

יורם קראוס – המדריך למטפס ההרים המתחיל

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *