שטיפה בלחץ

      אין תגובות על שטיפה בלחץ

לא פעם אנחנו יכולים לעבור ברחוב, באזורי תעשייה, לצד מבנים גדולים ובמקומות אחרים, ולראות עובדי ניקיון משתמשים בצינורות מיוחדים שמאפשרים שטיפה עם זרם מים חזק מאוד, כזה שמוריד לכלוך כבד תוך זמן ובצורה יעילה. סוג שטיפה זה נקרא שטיפה בלחץ.

הרעיון שעומד מאחורי שטיפה בלחץ, זה צינור מים שעובד לא בצורה רגילה, כלומר הוא לא מחובר אך ורק לברז וברגע שפותחים אותו מתחיל לזרום ממנו מים, אלא מדובר על צינור שמחובר למכונה שפועלת באמצעות מנוע, אשר יוצר את הלחץ. המטרה היא שאותו לחץ מים יסיר לכלוכים שנדבקו אל המשטחים השונים, ובכך יהיה אפשר להסירם אותם בצורה פשוטה ומהירה.

מן הסתם, מדובר על משטחים אשר אמורים לעמוד מול לחץ מים כזה, ולכן נהוג להשתמש באפשרות של שטיפה בלחץ מול משטחים כמו שיש, אבני בר, קרמיקה, פח, ברזל ועוד. מצד שני, לא נהוג להשתמש מול משטחים שאינם עמידים למים כמובן (פרקט) או משטחים רכים שעלולים להיהרס כתוצאה מזרם המים.

חשוב להבהיר עוד, ששימוש בשטיפה בלחץ יכול להתבצע רק על ידי מי שמכיר את המערכת ומסוגל להשתמש בה בצורה נכונה. שכן, אם מחזיקים לא נכון את הצינור או לא מצליחים להשתלט עליו, הרי שהוא יכול להיות מכוון כלפי אנשים וזה יכול לסכן אותם.

השימוש בשטיפה בלחץ נעשה בדרך כלל, כחלק מתהליך, לעיתים משתמשים בו אחרי שמנסים להסיר את הכתמים והלכלוך באמצעות אלמנטים אחרים, רכים יותר ולעיתים משתמשים בו כאופציה ראשונה ואחריה עוברים להשתמש באלמנטים רכים יותר, דוגמא מטליות ניקוי ועוד.

צריך לשים לב, ישנן מכונות שונות לשטיפה בלחץ, בין אם מדובר במכונות שמיועד לשימוש ביתי, בין אם זה לניקוי כלי רכב, שטיפה של חצר או גינה, וכן אנחנו יכולים למצוא מכונות שמותאמות לשימוש תעשייתי, במקרים כאלה מדובר על מכונות על לחץ מים חזק יותר, לחץ שיכול להתאים למשטחים מסוגים שונים, ציוד ומכונות, כלי רכב מסוגים שונים ועוד. מן הסתם, אנחנו יכולים למצוא גם מכונות שטיפה בלחץ גם עבור משטחים ומבנים ציבוריים.

לפני שמחליטים לקנות מכונה שטיפה בלחץ, יש לבחון מה גובה הלחץ אליו מגיעים המים, אילו אלמנטים יכולים להתחבר אל המכונה, וכן מול אילו אמצעים ומשטחים ניתן להשתמש במכונה. ככל שלחץ המים חזק יותר כך אפשר להשתמש מול סוג מסוים של משטחים, כמו שיש או אבני בר, מצד שני, במקרה כזה יהיו משטחים או חומרים, אותם לא נוכל לשטוף בעזרת המכונה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *