חיפוי קירות

חיפוי קירות

חיפוי קירות באבן טבעית

כחלק מתהליך עיצוב, תכנון, שימור מבנים ושדרוג החלל, השימוש באבן טבעית לרבות חיפויי קירות – חיצונים ופנימיים עולה עם השנים. מעצבים, ארכיטקטים ואנשי הום סטיילינג עושים שימוש באריחי אבנים טבעיות במטרה לעצב משרדי הייטק, צימרים כפריים, בתי מלון, מסעדות, כניסות לבתים ואפילו מעצבים קיר אחד מרכזי בסלון או המטבח באמצעות אותן אבנים טבעיות. הרעיון מאחורי חיפוי קירות פנים הוא להקנות לחלל מראה טבעי מצד אחד ולהשיג רמת בידוד גבוהה מצד שני – שילוב שייצור הרמוניה קסומה ויאפשר גם משחק עם חומרי גלם אחרים דוגמת עץ, מתכת וקרמיקה. אבנים טבעיות שונות מאופיינות ברמת בידוד גבוהה מה שמסייע לשמור על טמפרטורה גבוהה בחלל ובנוסף הן עמידות ללחות, רטיבות ושאר תופעות לוואי הנוצרות בקירות המבנה.

אילו סוגי אריחים מאבנים טבעיות קיימים?

  • טרוורטין – אבן המתאימה בעיקר לחיפוי חיצוני של קירות. אבן זו יוצרות מראה ייחודי ועדין אך בכדי מנוע כניסה של קור ורטיבות למבנה, יש לאטום את האבן עם דבר מיוחד.
  • בזלת – מדובר במחצב טבעי הנוצר כתוצאה מתהליכי ייבוש. צבעה של הבזלת כהה והיא מתאימה לשילוב עם עיצובים בהירים בשל צבעה הכהה היוצר קונטרסט מושלם. היא מתאימה לחיפוי פנים ונחשבת לקשיחה ועמידה במיוחד. נהוג לעשות בה שימוש כחלק מיצירת חללים מודרניים או לשבילי גישה, מדרגות פנים או חוץ.
  • אבן גיר – אבן הגיר מאופיינת בצבעים בהירים ובמקור היא נוצרת בשלדים קדומים אשר השתקעו בקרקע. האבן עמידה מאוד ללחות ורטיבות, לכן נהוג לעשות בה שימוש למבנים ציבוריים וחיפויי קירות פנימיים. ניתן גם להשתמש בפסיפסים המשלבים את אבן הגיר.

בכדי להתאים את האבן המושלמת לעיצוב מסיים, עלינו לזהות את הצרכים שלנו, להכיר את מאפייני האבנים השונות וכך לבחור את האבן בהתאם לסגנון העיצובי הנבחר. חוץ מזה כידי להתייעץ במקום ממנו אתם מזמינים את החומרי גלם או עם מעצב בית שלכם. אל תשכחו גם לבצע השוואת מחירים והנחות בחברות שונות, תמיד מומלץ לבדוק את כול האפשרויות ולבחור את המתאימה ביותר. בהצלחה בחיפוי קירות!

אבני בר – בחירות אבני חיפוי לבית ולבניין