דלתות כניסה

      אין תגובות על דלתות כניסה

בחירת דלת כניסה לבית היא לא משימה של מה בכך, במיוחד אם התקנתה נעשית כחלק מתהליך עיצוב פנים של הבית כולו. אחד המרכיבים החשובים ביותר בבחירת דלתות כניסה לבית הוא מרכיב הבטחון. הדלת אמורה לספק לנו את הבטחון הנדרש מפני פריצה וחדירה של גורמים לא מורשים לבית. מהצד השני, ישנם מקרים רבים בהם לא נרצה לתת לנושא הבטחון לפגוע במרכיב העיצוב, ופה מתחילים הדברים להיות טיפה מורכבים, ודורשים הגעה למקום שיודע להציע שילובים חכמים בין עיצוב ובין בטחון. אולם התצוגה של דלתות שערי ברכה הוא דוגמא טובה למקום כזה.

דלתות כניסה

דלתות כניסה – מרכיב מתכתי ליצירת חוזק מבני ועמידות

רמת הבטחון של דלתות כניסה, נקבעת על פי שני פרמטרים מרכזיים: חומר הגלם ממנו עשויה הדלת ומנגנון הנעילה המותקן בה. ככלל, בדלתות מודרניות חייב להיות מרכיב מתכתי שמספק את החוזק המבני ואת העמידות מפני ונדליזם. במרבית הבתים, מרכיב מתכתי זה מהווה המרכיב המרכזי, שאותו מצפים בציפוי פולימרי שנותן לדלת מראה סביר, בדרך כלל כזה שמדמה מרקם עץ. יחד עם זאת, ניתן לקחת את זה צעד אחד נוסף קדימה ולצפות את הדלת בלוח עץ מעוצב, בו ניתן לשלב את כל העיטורים הנדרשים, כך שהמרכיב המתכתי יהיה נסתר לחלוטין.

הוספת אלמנטים עיצוביים

בהיבט העיצוב, יש לחשוב כמובן על כל האפשרויות הזמינות, ויש כאלה לא מעט כפי שניתן לראות באולם התצוגה של דלתות שערי ברכה. גוון, מרקם, סוג עץ, עיטורים, גילופים, שילובי חומרי גלם, שילוב דלת משקוף, דלת כפולה, שילובי זכוכית ועוד אינספור אפשרויות עיצוב, שאותן ניתן לשלב בדלת הכניסה. על כל אלה יש לקבל החלטה בקווים כלליים לפני שמגיעים אל אולם התצוגה, ולטייב אותה בחשיפה לשלל האפשרויות הקיימות. אך לפני שעושים את הבחירה הסופית, יש לקבל החלטה גם לגבי מנגנון הנעילה.

בחירת מנגנון נעילה

כיום, קיימים מגוון רחב של דגמי מנגנוני נעילה עבור דלתות כניסה, אם כי לא תמיד יהיה זה נכון להזמין את המנגנון המורכב והמתוחכם ביותר. ככל שהמנגנון יותר מורכב, כך הוא גם חשוף יותר לתקלות בהמשך הדרך. ככלל, רצוי שהמנגנון יהיה בעל יותר מעוגן נעילה אחד, למשל עוגן נעילה במשקוף העליון ועוגן נוסף ברצפה. המהדרין יבחרו במנגנון בעל שלושה עוגנים נוספים מעבר לנעילת הצילינדר. את כל המידע הדרוש לכם לקבלת החלטה, הן סביב נושא העיצוב והן סביב מנגנון הנעילה, תוכלו לקבל סיוע מאנשי המקצוע של דלתות שערי ברכה.

אבני בר – הכול על עיצוב בית ובחירות אבני חיפוי וריצוף

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *